Fasádny systém Solarfin

Solarfin je buď napevno nainštalovaný alebo polohovateľný systém sklenených tieniacich lamiel, ktorý môže byť nainštalovaný buď vertikálne alebo horizontálne na fasádu alebo na strechu. Systém Solarfin redukuje tepelné zisky a znižuje náklady vynaložené na prevádzku klimatizácie. Solarfin je vhodný pre širokú škálu aplikácií, od fasád až po presklené strechy. Rozstup lamiel a ich veľkosť je závislá od typu budovy a vybranom profile lamely.

Výhody

  • K dispozícii je široký výber lamiel Solarfin. Sú k dispozícii v rôznych farbách, povrchových úpravách a náteroch, ktoré splnia špecifické požiadavky projektu. K dispozícii je v 8 štandardných profiloch v jednom kuse až do šírky 400 mm a ako niekoľko spojených kusov až do šírky 1 050 mm. Rozpätie môže byť až do 6 m bez stredovej opory a až do 10 m so stredovým uchytením.
  • Flexibilné ovládanie.
  • Fasádne systémy Solarfin sú poháňané lineárnymi pohonmi, vďaka nim je možné ovládať lamely celého fasádneho systému. Rady lamiel sú pripojené k systému pák a piestnej tyči, ktoré zaisťujú prepojenie do riadiaceho systému. Tieto lamely môžu byť pripevnené v ľubovoľnom uhle a môžu sa otáčať motorizovaným ovládaním v rozmedzí až do 120 ⁰.
  • Robustná konštrukcia – dierované sekcie lamiel optimalizujú pomer váhy a pevnosti. Všetky komponenty vrátane podpornej konštrukcie sú vyrobené z extrudovanej hliníkovej zliatiny s úchytmi z nerezovej ocele.

Ovládateľné vs. pevné fasádne systémy a ich režimy ovládania

Pevne nainštalovaný fasádny systém môže efektívne pracovať len vtedy, pokiaľ je na južne orientovanej fasáde. Ovládateľné solárne zatienenie dokáže lepšie optimalizovať prúdenie tepla a svetla než fixné zatienenie. Vďaka nastaviteľnej polohe lamiel, ktoré sa riadi podľa pozície slnka na oblohe je hladina denného svetla optimálne, zatiaľ čo množstvo žiarenia, ktoré prenikne do budovy je minimálne. Riziko prílišného alebo naopak nedostatočného zatienenia je pravdepodobnejšie pri napevno nainštalovaných fasádnych systémoch. Pri ovládateľných fasádnych systémoch je toto riziko minimálne, pretože lamely sú vždy nastavené v optimálnom uhle.

Počas dní, kedy je zamračené, nastavia senzory monitorujúce množstvo denného svetla lamely tak, že obyvatelia budovy majú plný výhľad. Ďalšou výhodou Shadoglass je, že môžu slúžiť ako bezpečnostný prvok a tiež môžu prispieť k zamedzeniu tepelných strát v zime.

Lamely Shadoglass je možné riadiť podľa astronomického dátumu a trajektórie slnka. Štandardnou riadiacou jednotkou pre Shadloglass je Colt ICS 4-Link alebo Soltronic. Systém presne monitoruje dopad slnečných lúčov na povrch lamiel a neustále koriguje uhol nastavenia lamiel voči dopadu slnečných lúčov. Vzdialené riadenie je tiež možné vďaka internému modemovému rozhraniu.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a podporu. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu systému Solarfin.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited