Cyclone – indukčný ventilátor na vetranie garáží

Colt Cyclone je indukčný ventilátor menších rozmerov, ale s vysokým výkonom určený na usmerňovanie pohybu vzduchu. Ventilátor Cyclone odvádza znečistený vzduch smerom k odsávacím otvorom v garážach. Je testovaný a certifikovaný podľa EN 12101-3.

Cyclone na odvetranie parkovísk Cyclone na odvetranie parkovísk Cyclone na odvetranie parkovísk Cyclone na odvetranie parkovísk Cyclone na odvetranie parkovísk

Cyclone je indukčný ventilátor na vetranie garáží, určený na odvod znečisteného vzduchu a na odvod splodín horenia v prípade vzniku požiaru.

Tento typ ventilátora pracuje na princípe tunelových ventilátorov a nevyžaduje napojenie na zložité a nákladné potrubné systémy. Na rozdiel od potrubných systémov ventilátor Cyclone šetrí priestor v garážach, tie potom pôsobia priestornejším a svetlejším dojmom. Ďalšia z výhod je jeho tichý chod.

Výhody:

  • Malé rozmery – zástavbová výška iba 333 mm alebo 271 mm, vďaka tomu sa zvyšuje svetlá výška garáží.
  • Certifikovaná kvalita – ventilátor Cyclone bol podrobený náročným testom v akreditovaných laboratóriách tretej strany a je certifikovaný podľa EN 12101-3 a nesie označenie CE.
  • Dlhá životnosť – ventilátor Cyclone je tvorený pozinkovaným plášťom s možnosťou náteru polyesterovou práškovou farbou v ľubovoľnom odtieni RAL.
  • Nízke náklady na údržbu – nulové náklady na čistenie potrubných rozvodov.
  • Vysoký výkon – každý ventilátor Cyclone je schopný v porovnaní s bežnými impulznými ventilátormi odvetrať väčšiu plochu, z toho vyplýva, že na odvetranie rovnakého priestoru je potrebné menšie množstvo indukčných ventilátorov. Menšie množstvo ventilátorov vyžaduje použitie menšieho množstva káblov a riadiacich systémov, nižšie sú i náklady na montáž a údržbu.
  • Rôzne varianty rýchlosti – v závislosti od požiadaviek konkrétneho projektu je možné voliť medzi dvojrýchlostnou alebo variabilnou prevádzkou. Pri ventilátoroch s variabilným ovládaním je nižšia spotreba elektrickej energie.

Projekcia

Každá garáž je špecifická, preto je spoločnosť Colt pripravená vypracovať projekt šitý na mieru špecifickým požiadavkám konkrétnej stavby. Systémy na vetranie garáží Colt obsahujú nasledujúce prvky:

  • prirodzený prívod vzduchu cez vchod / výjazdové rampy / pevné vetracie žalúzie,
  • odvod pomocou potrubných systémov s odťahovými ventilátormi,
  • rozvod vzduchu a jeho zmiešavanie vo vnútri priestorov garáží pomocou systému tvoreným indukčnými ventilátormi Cyclone alebo impulznými ventilátormi Jetstream.

Ako súčasť systému ventilátor Cyclone dodáva impulz vzduchu a odvádza ho smerom k odvodnému otvoru.

Pri bežnej dennej prevádzke systém monitoruje úroveň znečistení vzduchu vo vnútri priestorov garáží a v okamihu, kedy dosiahne určité dopredu stanovené miery, zvýši rýchlosť odvetrávania. V prípade požiaru sa rýchlosť odvetrávania zvýši na základe impulzu od požiarnej signalizácie.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu jednotiek Cyclone.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited