Adiabatické chladenie Colt CoolStream T

CoolStream T je systém prirodzeného chladenia a vetrania, ktorý funguje podľa princípu adiabatického odparovania. Adiabatické chladenie predstavuje účinnú a efektívnu alternatívu klasickej klimatizácie, predovšetkým v priemyselných objektoch a objektoch s čiastočným priemyselným využitím, ktoré nie je možné hospodárne klimatizovať vzhľadom na ich veľkosť.

Adiabatické chladenie - Colt CoolStream T
 • Chladenie
  Chladenie
 • Vetranie
  Vetranie
  (vonkajší vzduch)

 • Větrání
  (smíšený vzduch)
 • Recirkulace tepla
  Recirkulace tepla
 • Regulácia
  Regulácia odvádzaného
  vzduchu
 • Filtrácia
  Filtrácia (vonkajší vzduch)

Prirodzené chladenie a vetranie

CoolStream T zaisťuje podľa potreby vetranie a chladenie a súčasne umožňuje využívať recirkuláciu. Ak je vonku chladnejšie a je potrebné zvýšiť teplotu privádzaného vzduchu, čerstvý vonkajší vzduch je zmiešaný s teplým obehovým vzduchom. Cielený prívod teplého obehového vzduchu umožňuje dosiahnuť príjemné teploty. Zaisťuje spätné privádzanie tepla do pobytového priestoru – a súčasne i výrazné zníženie nákladov na vykurovanie. Presné nastavenie teploty vzduchu v rámci regulácie prívodu vonkajšieho vzduchu zaisťujú dva servomotory, ktoré plynule ovládajú zmiešavacie klapky.

Pre CoolStream T je ponúkaných šesť veľkostí skríň – štyri s axiálnymi a dve s radiálnymi ventilátormi. Zariadenie v kompaktnom prevedení je inštalované na streche a  nezaberá priestor v objektu.

CoolStreamT
CoolStreamT

Vlastnosti systému

 • Zariadenie je dodávané v stave, ktorý umožňuje rýchlu a ľahkú inštaláciu. Zaručuje tak krátku dobu montáže a jednoduchý servis, pretože je ľahko prístupné zo strechy. Spodná časť bez tepelných mostov je tepelne a zvukovo izolovaná vrstvou minerálnej vlny s hrúbkou 44 mm, a tak dochádza len k zanedbateľnému úniku tepla a hluku do okolia. Šírenie hluku vo vnútri budovy obmedzuje vhodná konštrukcia pripojenia kanála a podľa potreby je možné inštalovať tlmiče hluku. Elegantná hliníková skriňa vyzerá nielen atraktívne, ale má i veľmi dlhú životnosť. Zariadenie je možné inštalovať priamo na strešný sokel a základný rám súčasne tvorí odkvapovú hranu.
Katalóg na stiahnutie
V súlade s ErP
ErP
Colt ponúka širokú škálu systémov CoolStream, ktoré sú v súlade s nariadením EU1253/2014 založenom na základe smernice ErP 2009/125/EC.
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited