Systém Shadometal

Shadometal je buď na pevno nainštalovaný alebo polohovateľný systém sklenených tieniacich lamiel, ktorý môže byť nainštalovaný buď vertikálne alebo horizontálne na fasádu, alebo na strechu. Systém Shadometal redukuje tepelné zisky a znížuje náklady vynaložené na prevádzku klimatizácie. Shadometal je vhodný pre širokú škálu aplikácií, od fasád až po presklené strechy. Rozstup lamiel a ich veľkosť je závislá od typu budovy a vybranom profile lamely.

Výhody

  • K dispozícii je široký výber lamiel Shadometal. Sú k dispozícii v rôznych farbách, povrchových úpravách a náteroch, ktoré splnia špecifické požiadavky projektu. V závislosti od zvoleného typu skla, vlákna alebo povrchu, môže byť dosiahnuté presne požadovaný prenos svetla na konkrétnu aplikáciu.
  • Flexibilné ovládanie.
  • Fasádne systémy Shadometal sú poháňané lineárnymi pohonmi, vďaka nim je možné ovládať lamely celého fasádneho systému. Rady lamiel sú pripojené k systému pák a piestnej tyči, ktoré zaisťujú prepojenie do riadiaceho systému. Tieto lamely môžu byť pripevnené v ľubovoľnom uhle a môžu sa otáčať motorizovaným ovládaním v rozmedzí až do 110 ⁰.
  • Potenciál znížených zaobstarávacích nákladov – Shedometal je možné dodať v stave tesne pred skompletizovaním.
  • Robustná konštrukcia – Shedometal je vyrobený z vysoko kvalitného hliníka a nerezovej ocele. Systém je navrhnutý tak, aby vyrovnával teplotnú rozťažnosť materiálu.

Ovládateľné verzus pevné fasádne systémy a ich režimy ovládania

Pevne nainštalovaný fasádny systém môže efektívne pracovať len vtedy, pokiaľ je na južne orientovanej fasáde. Ovládateľné solárne zatienenie dokáže lepšie optimalizovať prúdenie tepla a svetla než fixné zatienenie. Vďaka nastaviteľnej polohe lamiel, ktorá sa riadi podľa pozície slnka na oblohe je hladina denného svetla optimálna, zatiaľ čo množstvo žiarenia, ktoré prenikne do budovy je minimálne. Riziko prílišného alebo naopak nedostatočného zatienenia je pravdepodobnejšie pri napevno nainštalovaných fasádnych systémov. Pri ovládateľných fasádnych systémov je toto riziko minimálne, pretože lamely sú vždy nastavené v optimálnom uhle.

Počas dní, kedy je zatiahnuté, nastavia senzory monitorujúce množstvo denného svetla lamely tak, že obývateľné budovy majú plný výhľad. Ďalšou výhodou Shadoglass je, že môžu slúžiť ako bezpečnostný prvok a tiež môžu prispieť k zamedzeniu tepelných strát v zime.

Lamely Shadoglass je možné riadiť podľa astronomického dátumu a trajektórie slnka. Štandardná riadiaca jednotka pre Shadloglass je Colt ICS 4-Link alebo Soltronic. Systém presne monitoruje dopad slnečných lúčov na povrch lamiel a neustále koriguje uhol nastavenia lamiel voči dopadu slnečných lúčov. Vzdialené riadenie je tiež možné vďaka internému modemovému rozhraniu.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a podporu. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu systému Shadometal.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited