Sklenený fasádový systém Shadoglass

Shadoglass je buď napevno nainštalovaný alebo ovládateľný systém sklenených tieniacich lamiel, ktorý môže byť nainštalovaný vertikálne alebo horizontálne na prednej časti fasády alebo na strechu. Je vhodný ako samostatný tieniaci systém alebo doplnkový fasádny prvok pre vyššiu účinnosti ventilácie. Systém Shadoglass znižuje tepelné zisky, znižuje klimatizáciu a prevádzkové náklady a zároveň zaisťuje maximálne využitie prirodzeného denného svetla. Shadoglass je vhodný na mnoho typov aplikácií, od fasád až po svetlíky. Rozstup lamiel a ich veľkosť je závislá od typu budovy a vybranom profile lamely.

Výhody

  • Široký výber lamiel Shadoglass - lamely Shodoglass sú v dispozícii v rôznych farbách, povrchových úpravách a náteroch, ktoré splnia špecifické požiadavky projektu. V závislosti od zvoleného typu skla, vlákna alebo povrchu, môže byť dosiahnutý presne požadovaný prenos svetla na konkrétnu aplikáciu. Na dosiahnutie ďalších energetických úspor môžu byť integrované fotovoltaické články.
  • Široký výber nosných konštrukcií - rôzne typy nosných konštrukcií Shadoglass sú vhodné na použitie v kombinácii so sklom, kovom, textíliami, drevom, terakotou, ílom alebo priesvitnými lamelami z akrylátu, rovnako ako s fotovoltaickými článkami.
  • Flexibilné ovládanie - fasádne systémy Shadoglass sú poháňané lineárnymi pohonmi, vďaka nim je možné ovládať lamely celého fasádneho systému. Rady lamiel sú pripojené k systému pák a piestnej tyči, ktoré zaisťujú prepojenie do riadiaceho systému. Tieto lamely môžu byť pripevnené v ľubovoľnom uhle a môžu sa otáčať motorizovaným ovládaním v rozmedzí až do 110 ⁰.
  • Odolnosť - systém Shadoglass je vyrobený z vysoko kvalitného hliníka a nerezovej ocele. Systém je navrhnutý tak, aby vyrovnával rozťažnosť spôsobenú teplom.

Ovládateľné verzus pevné fasádne systémy a ich režimy ovládania

Pevne nainštalovaný fasádny systém môže efektívne pracovať len vtedy, pokiaľ je na južne orientovanej fasáde. Ovládateľné solárne zatienenie dokáže lepšie optimalizovať prúdenie tepla a svetla než fixné zatienenie. Vďaka nastaviteľnej polohe lamiel, ktorá sa riadi podľa pozície slnka na oblohe, je hladina denného svetla optimálna, zatiaľ čo množstvo žiarenia, ktoré prenikne do budovy, je minimálne. Riziko prílišného alebo naopak nedostatočného zatienenia je pravdepodobnejšie u napevno nainštalovaných fasádnych systémov. Pri ovládateľných fasádnych systémov je toto riziko minimálne, pretože lamely sú vždy nastavené v optimálnom uhle.

Počas dní, kedy je zatiahnuté, nastavia senzory monitorujúce množstvo denného svetla lamely tak, že obývateľné budovy majú plný výhľad. Ďalšou výhodou Shadoglass je, že môžu slúžiť ako bezpečnostný prvok a tiež môžu prispieť k zamedzeniu tepelných strát v zime.

Lamely Shadoglass je možné riadiť podľa astronomického dátumu a trajektórie slnka. Štandardná riadiaca jednotka pre Shadloglass je Colt ICS 4-Link alebo Soltronic. Systém presne monitoruje dopad slnečných lúčov na povrch lamiel a neustále koriguje uhol nastavenia lamiel voči dopadu slnečných lúčov. Vzdialené riadenie je tiež možné vďaka internému modemovému rozhraniu.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu systému Shadoglass.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited