Aerox

Nové zariadenie pre prirodzený odvod dymu a tepla Aerox je určený pre stále vetranie za každého počasia. Systém je určený najmä pre priemyselné prevádzky s nadmernou produkciou tepla a hluku.

Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách Systém pre prirodzené vetranie a požiarne odvetranie špeciálne vyvinutý pre odvod nadmerného tepla v priemyselných halách

Výhody

Aerox je určený najmä pre priemyselné prevádzky s nadmernou produkciou tepla a hluku.

Zariadenie pre prirodzený odvod dymu a tepla Aerox je určené pre stále vetranie za každého počasia. Veľké množstvo bežných strešných vetracích zariadení pozná iba polohy „otvorené“ a „zatvorené“. Zariadenie Aerox však ponúka viac: jeho lamely sa prispôsobia každému počasiu. Zariadenie Aerox je podľa normy DIN EN 12101-2 certifikované ako systém požiarneho odvetrania a nesie príslušné značenie CE.

Systém vetrania a požiarneho odvetrania Aerox je vhodný najmä na použitie v priemyselných prevádzkach s nadmernou produkciou tepla a hluku.

Oblasť použitia

Zariadenie pre prirodzený odvod dymu a tepla Aerox je vhodné najmä na použitie v priemyselných prevádzkach s nadmernou produkciou tepla a hluku. Veľké teplotné záťaže, vodotesnosť a zvukotesnosť. 

Zariadenie OTK Aerox si dokáže poradiť s veľkými teplotnými záťažami a je vodotesné a zvukotesné. Tri rôzne polohy, do ktorých možno lamely vetracieho zariadenia nastaviť, optimalizujú systém tak, aby bol nezávislý na počasí. Vodotesnosť zabezpečuje premyslený systém vodiacich žliabkov umiestnených vnútri zariadenia. Prenikajúce dažďové kvapky sa v nich zachytia a následne sú bočne odvedené von.

Technické údaje

Útlm hluku*

0° (zatvorené) = až 23,6 dB
45° (vodotesné) = až 22,5 dB
97° (otvorené) = 22,2 dB
* bez tlmičov hluku

Stabilita podľa normy DIN EN 1991
Zaťaženie snehom až 1,33 kN/m²
Zaťaženie nárazovým vetrom až 1,20 kN/m²
Testované podľa normy DIN EN 12101-2
Zaťaženie snehom až 1,5 kN/m²

Istota počas dažďa i premenlivého počasia

Počas daždivého a premenlivého počasia sú lamely otvorené pod uhlom 45°. Vodotesnosť je zaručená systémom vodiacich žliabkov vnútri zariadenia, ktorý pripomína labyrint. Do neho sa zachytia prenikajúce dažďové kvapky a následne sú bočne odvedené von.

Pri vodotesnej polohe otvorenia s uhlom 45° je hodnota Cv0 = 0,41 a hodnota Cvw leží medzi 0,53 a 0,80. Pri otvorenom zariadení (97°) je hodnota Cv0 = 0,53 a hodnota Cvw leží medzi 0,71 a 0,95. Alternatívne dosahuje zariadenie Aerox v otvorenom stave hodnôt Cv medzi 0,49 a 0,54. Zariadenie Aerox je až do dĺžky 30 metrov testované a certifikované podľa normy DIN EN 12101-2.

Technické údaje

  • Šírka zariadenia (Š) od 1 000 mm do 3 000 mm
  • Dĺžka zariadenia (D) od 1 000 mm do nekonečna po 750 mm
  • Výška zariadenia (V) v zatvorenom stave = 1 535 mm
  • Voliteľné tlmiče hluku
  • Pohon: elektromotory alebo pneumatické valce
  • Jednoduché čistenie vďaka snímateľným bočným dielom
  • Možnosť práškového lakovania akoukoľvek farbou RAL
  • V prípade malých rozmerov možnosť kompletnej montáže vo výrobnom závode
  • Certifikovaná okolitá teplota podľa normy DIN EN 12101-2 = T (-15) a T (-25)
  • Voliteľne dostupné obvodové deflektory vetra

Na prianie zákazníka možno zariadenie Aerox vybaviť tlmičmi hluku. Zariadenie Aerox sa ovláda ručne, prostredníctvom automatizovaného systému na základe počasia (snímač dažďa či vetra) alebo zo systému správy budov. Aby sa zabránilo zbytočným energetickým stratám, možno lamely pri zastavenom prevádzkovom režime v závode zatvoriť. Zariadenie Aerox je označené značkou CE.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu jednotiek Aerox.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited