Kameleon

Kameleon je presklená klapka vhodná ako na odvetranie splodín horenia vo fasáde, tak na bežné denné vetranie. Ako krídlo klapky, tak rám, sú s prerušeným tepelným mostom. Zariadenie je vhodné rovnako na montáž do presklených fasád. Kameleon zodpovedá norme EN 12101-2 a ČSN EN 14351-1 a nesie značku CE. Je vhodný iba na zvislú inštalácii.

Výhody:

  • Široká škála aplikácií - Kameleon 5 je klasifikovaný ako ventilátor s dvojitou funkciou -  na odvod tepla a splodín horenia pri požiari a na bežnú dennú aeráciu.
  • Kameleon 5 je primárne určený na odvod tepla a splodín horenia pri požiari, avšak je možné ho tiež použiť ako element na prívod náhradného vzduchu. Verzia so sklenenou výplňou umožňuje prestup prirodzeného denného svetla. K dispozícii je celý rad typov výplňových panelov. Možnosti výberu zahŕňajú pneumatické alebo elektronické ovládacie prvky, rovnako ako celý rad povrchových úprav. Existujú dva rôzne typy profilov krídiel, v závislosti od požadovaného vzhľadu a ovládania ventilátora.
  • Vysoký výkon - Kameleon 5 je vysoko aerodynamicky účinný a zvukovo i tepelne izolovaný. Všetky verzie majú prerušený tepelný most. Na ďalšie detaily si, prosím, prečítajte produktový list.
  • Osvedčená kvalita - Všetky verzie Kameleon 5 boli dôkladné testované a certifikované podľa EN 12101-2: 2003 pre oba typy použitia v nezávislých akreditovaných skúšobných laboratóriách a sú označené CE. Ventilátor nesie značku CE podľa EN 14351-1, čo ho klasifikuje na použitie ako fasádne okno.
  • Ochrana únikových ciest - Kameleon 5 je veľmi vhodný na ochranu únikových ciest v miestach ako sú schodisko, kde môže pôsobiť ako klapka s automatickým otváraním. Vďaka rýchlemu otvoreniu, vysokej aerodynamickej účinnosti tak dôjde k rýchlemu odvetraniu.
  • Ľahká inštalácia - Kameleon 5 sa dodáva skompletizovaný, na inštaláciu do fasád alebo ľahkých obvodových plášťov. Musí byť inštalovaný vo vertikálnej polohe.
  • Vysoko odolný prvok v ploche fasády - rám je vyrobený z odolnej, protikoróznej hliníkovej zliatiny, s upevnením z nerezovej ocele.
  • Kvalita výroby - Kameleon 5 sa vyrába podľa štandardu kvality ISO 9000. Každá jednotka je pred expedíciou podrobená funkčnému testu.
  • Estetický vzhľad - Kameleon 5 má úzky profil. Elektrické pohony alebo pneumatické valce môžu byť vďaka malým rozmerom skryté v ráme klapky.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a podporu. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu zariadenia Kameleon.

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited