Firelight Duo

Firelight Duo je dvojkrídlová klapka s prerušeným tepelným mostom na prirodzený odvod tepla a splodín horenia dostupná v mnohých rozmerových variantoch s rôznymi krídlami a druhmi ovládania. Je obzvlášť vhodná na inštaláciu na rovné strešné sokle a môže byť použitá ako na odvod tepla a splodín horenia, tak i na denné vetranie.

Klapka Firelight Duo je tvorená dvomi identickými krídlami Firelight s jednoduchou prírubou, spojeným dažďovým kanálikom. Jednotka využíva prirodzený vztlak teplého vzduchu na denné i požiarne vetranie a je vhodná na použitie do väčšiny priemyselných a komerčných budov. Je navrhnutá podľa stále prísnejších požiadaviek na energetickú náročnosť budov a je testovaná v súlade s normou EN 12101-2.

Výhody:

  • Široké možnosti využitia – prevedenia tela jednotky Firelight Duo zaisťuje vysoký stupeň úspory energie. Verzia s polykarbonátom alebo sklom umožňuje presvetlenie vnútorných priestorov budovy denným svetlom. Verzia RN – s izolovanými krídlami má súčiniteľ prestupu tepla U = 0,5 W/m2K a akustický útlm až 49 dB. K dispozícii sú ďalšie varianty výplní.
  • Ovládanie - je možné buď pneumatické (min. 6 bar) alebo elektrické (24V DC). Oba typy ovládania sú vhodné na odvod tepla a splodín horenia i na denné vetranie. Pneumatická verzia môže mať tepelnú poistku (68°C, 93°C) na otvorenie klapky v prípade požiaru bez ohľadu na prichádzajúce signály.
  • Vysoký výkon – Firelight Duo je vysoko aerodynamicky účinné a zvukovo i tepelne izolované zariadenie. Pre ďalšie detaily si, prosím, prečítajte produktový list.
  • Osvedčené vlastnosti – zariadenie Firelight Duo bolo odskúšané náročnými testami v akreditovaných laboratóriách, je certifikované podľa ČSN EN 12101-2: 2003 a nesie označenie CE. Zariadenie nesie rovnako označenie CE podľa normy EN 14351-1, čo garantuje jeho funkčnosť podľa štandardov pre okná.
  • Ľahká inštalácia - Firelight Duo sa dodáva plne skompletizovaný  a môže byť inštalovaný v ľubovoľnom uhle od 0° do 10° na podsade alebo od 0° do 30° do systémov zasklení. K dispozícii je široký rad tvarov prírub používaných v závislosti od konkrétnej aplikácie.
  • Konštrukcia - všetky základné časti tela klapky a krídla sú vyrobené zo zliatiny hliníka EN – AW 6063 T6. Rámy tela klapky i krídla sú s prerušeným tepelným mostom. Výplne môžu obsahovať polykarbonát, sklo a sendvičové panely (izolované alebo neizolované).
  • Kvalitná výroba – každá jednotka je pred expedíciou podrobená testu funkčnosti.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu jednotiek Firelight Duo.

Produktový list
Podobné produkty
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited