Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie

Zariadenie Coltlite spĺňa požiadavky normy EN 12101-2 a EN 14351-1, používa sa na prívod a odvod vzduchu a ako zdroj denného svetla v priemyselných a komerčných budovách. Inštaluje sa do fasády budov.

Coltlite je lamelové okno na prirodzené denné vetranie a odvod tepla a splodín horenia, vhodné na inštaláciu do fasády. Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu je vhodným zariadením na zaistenie vetrania.

Je vhodné tam, kde je potrebné zaistiť dobré aerodynamické vlastnosti, vysoký akustický, tepelný a aerodynamický výkon. Jeho prvotnou funkciou je slúžiť ako sklenený prvok v plášti budovy, môže však slúžiť aj ako vysoko účinné zariadenie na odvod tepla a splodín horenia. Najčastejšie sa používa v nemocniciach, školách, obchodných centrách, obytných a komerčných budovách.

Výhody

  • Široké možnosti využitia – väčšina variantov zariadení Coltlite môže slúžiť ako na bežné denné vetranie, tak na odvod tepla a splodín horenia. Pri inštalácii pri zemi zaisťuje prívod čerstvého vzduchu pre potrebu požiarneho vetrania, môže však byť navrhnuté i tak, aby odvádzalo teplý vzduch z horných vrstiev miestnosti. Zariadenie Coltlite sa rovnako často používa ako koncový prvok potrubných alebo klimatizačných systémov. Verzia so sklom umožňuje prívod denného svetla do budovy, panely sa vyrábajú v rade variantov výplní. Možnosť ovládania pneumatického, elektrického alebo ručného, rad variantov lamiel, príslušenstva a povrchovej úpravy.
  • Vysoký výkon – zariadenie Coltlite má vynikajúce aerodynamické, akustické a tepelné vlastnosti a odolnosť voči požiaru. Bližšie informácie nájdete v katalógovom liste.
  • Certifikácia – väčšina prevedení zariadenia Coltlite bola podrobená náročným testom v akreditovaných laboratóriách a je certifikovaná podľa EN 12101-2: 2003 ako zariadenie na denné vetranie alebo na odvod tepla a splodín horenia. Zariadenie nesie označenie CE v súlade s EN 14351-1.
  • Vysoký výkon pri požiari – prvotnou funkciou zariadenia Coltlite je zaistiť odvod splodín horenia vznikajúceho pri požiari von z budovy a umožniť tak bezpečný únik osôb. Zariadenie Coltlite je mimoriadne vhodné na použitie do únikových ciest a schodísk, pretože má veľký aerodynamický výkon, rýchlo sa otvára, má veľkú rozmerovú variabilitu, nezaberá priestor vo vnútri miestnosti a nebráni tak v úniku osôb von z budovy.
  • Ľahká inštalácia – zariadenie Coltlite sa dodáva skompletizované; je určené na vertikálnu inštaláciu do obvodových plášťov. Vďaka celému radu variantov je vhodné na montáž na obrubu, do obvodových plášťov a presklených plôch.
  • Dlhá životnosť – rámy sú vyrobené z pevnej nehrdzavejúcej zliatiny hliníka s nerezovými spojovacími prvkami.
  • Overená kvalita – zariadenie Coltlite je vyrobené v súlade s normou EN 9001. Pred expedíciou je každá jednotka podrobená testu funkčnosti.
  • Estetický vzhľad – motory zariadenia Coltlite môžu byť ukryté v ráme alebo sú menších rozmerov, vďaka tomu je zariadenie atraktívnym prvkom na konštrukcii budov.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu jednotiek Coltlite.

Produktový list
© 2020 Colt International Licensing Limited - People feel better in Colt Conditions