Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie

Zariadenie Coltlite spĺňa požiadavky normy EN 12101-2 a EN 14351-1, používa sa na prívod a odvod vzduchu a ako zdroj denného svetla v priemyselných a komerčných budovách. Inštaluje sa do fasády budov.

Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie Coltlite – lamelové okno na prirodzený odvod tepla a splodín horenia a denné vetranie

Coltlite je lamelové okno na prirodzené denné vetranie a odvod tepla a splodín horenia, vhodné na inštaláciu do fasády. Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu je vhodným zariadením na zaistenie vetrania.

Je vhodné tam, kde je potrebné zaistiť dobré aerodynamické vlastnosti, vysoký akustický, tepelný a aerodynamický výkon. Jeho prvotnou funkciou je slúžiť ako sklenený prvok v plášti budovy, môže však slúžiť aj ako vysoko účinné zariadenie na odvod tepla a splodín horenia. Najčastejšie sa používa v nemocniciach, školách, obchodných centrách, obytných a komerčných budovách.

Výhody

 • Široké možnosti využitia – väčšina variantov zariadení Coltlite môže slúžiť ako na bežné denné vetranie, tak na odvod tepla a splodín horenia. Pri inštalácii pri zemi zaisťuje prívod čerstvého vzduchu pre potrebu požiarneho vetrania, môže však byť navrhnuté i tak, aby odvádzalo teplý vzduch z horných vrstiev miestnosti. Zariadenie Coltlite sa rovnako často používa ako koncový prvok potrubných alebo klimatizačných systémov. Verzia so sklom umožňuje prívod denného svetla do budovy, panely sa vyrábajú v rade variantov výplní. Možnosť ovládania pneumatického, elektrického alebo ručného, rad variantov lamiel, príslušenstva a povrchovej úpravy.
 • Vysoký výkon – zariadenie Coltlite má vynikajúce aerodynamické, akustické a tepelné vlastnosti a odolnosť voči požiaru. Bližšie informácie nájdete v katalógovom liste.
 • Certifikácia – väčšina prevedení zariadenia Coltlite bola podrobená náročným testom v akreditovaných laboratóriách a je certifikovaná podľa EN 12101-2: 2003 ako zariadenie na denné vetranie alebo na odvod tepla a splodín horenia. Zariadenie nesie označenie CE v súlade s EN 14351-1.
 • Vysoký výkon pri požiari – prvotnou funkciou zariadenia Coltlite je zaistiť odvod splodín horenia vznikajúceho pri požiari von z budovy a umožniť tak bezpečný únik osôb. Zariadenie Coltlite je mimoriadne vhodné na použitie do únikových ciest a schodísk, pretože má veľký aerodynamický výkon, rýchlo sa otvára, má veľkú rozmerovú variabilitu, nezaberá priestor vo vnútri miestnosti a nebráni tak v úniku osôb von z budovy.
 • Ľahká inštalácia – zariadenie Coltlite sa dodáva skompletizované; je určené na vertikálnu inštaláciu do obvodových plášťov. Vďaka celému radu variantov je vhodné na montáž na obrubu, do obvodových plášťov a presklených plôch.
 • Dlhá životnosť – rámy sú vyrobené z pevnej nehrdzavejúcej zliatiny hliníka s nerezovými spojovacími prvkami.
 • Overená kvalita – zariadenie Coltlite je vyrobené v súlade s normou EN 9001. Pred expedíciou je každá jednotka podrobená testu funkčnosti.
 • Estetický vzhľad – motory zariadenia Coltlite môžu byť ukryté v ráme alebo sú menších rozmerov, vďaka tomu je zariadenie atraktívnym prvkom na konštrukcii budov.

Projektová podpora

Radi Vám poskytneme projektové služby a špeciálnu službu pre-order. Kontaktujte nás, prosím, pre viac informácií týkajúcich sa používania, špecifikácie, inštalácie a servisu jednotiek Coltlite.

 

Varianty systému Coltlite

 

LAMELOVÉ OKNO COLTLITE S PRERUŠENÝMI TEPELNÝMI MOSTAMI

Lamelové okno Coltlite s přerušenými tepelnými mosty

TYP CLST

Lamelové okno Coltlite CLST je najnovším prírastkom rady Coltlite. Okno Coltlite CLST je estetické a efektívne riešenie testované podľa EN 14351-1, ktorého dizajn je pri pohľade zvonku úplne hladký. Lamely okna sa skladajú z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom, viditeľných iba z vnútornej strany. Tieto vlastnosti dodávajú lamelovému oknu v uzavretej polohe veľmi elegantný vzhľad. Inštaláciou tohto lamelového okna nie je narušený celkový vzhľad ani estetické vnímanie exteriéru budovy. E presklený povrch tvorený radom žalúzií, pri pohľade zvonku vytvára dojem ničím nenarušenej, sklenenej plochy.

Lamelové okno získalo cenu Red Dot: Best of the Best v roku 2018.

Red Dot Award 2018

 

Vlastnosti produktu

 • Celková hĺbka izolačného dvojskla 34mm
 • Vonkajšie sklo tvrdené bezpečnostné s brúsenými hranami
 • Vnútorná výplň lamiel z tvrdeného alebo vrstveného bezpečnostného skla
 • Profily s prerušenými tepelnými mostami
 • Šírka okna od 300 mm do 1 600 mm
 • Výška okna od 250 mm do 3 000 mm
 • Výška lamiel 200 – 350 mm
 • Stredovo uložené lamely
 • Ovládanie ručné, elektrické, pneumatické
 • Uhol otvorenia lamiel až 90°
 • Testované podľa EN 14351-1: 2006

 

LAMELOVÉ OKNO COLTLITE S NEPRERUŠENÝMI TEPELNÝMI MOSTAMI

Lamelové okno Coltlite s neprerušenými tepelnými mostami

TYP CLN

Coltlite CLT je lamelové okno s neprerušenými tepelnými mostami pre vysoké akustické a tepelné nároky. Lamely sú zasklené štandardným dvojsklom hrúbky 28 mm a sú uložené v obvodových hliníkových rámoch. Hliníkové profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny EN AW-6063-T6. Povrch je eloxovaný podľa E6 EV I alebo v povrchovej úprave práškovým lakom vo farebných odtieňoch RAL. Všetky kovania sú skryté. Lamely sú ovládané skrytou mechanikou a pohonom bez nárokov na údržbu. Rám má konštrukčnú hĺbku 47 mm, viditeľná šírka rámu je 40 mm. Lamely sú z dvojitého izolačného skla: 4 mm plavené sklo / 20 mm SZR (argónová výplň) / 4 mm potiahnuté plavené sklo, Ug 1,1 W/m²K dle DIN EN 673.


Vlastnosti produktu

 • Lamely z dvojitého izolačného skla
 • Lamely vsadené do hliníkových profilov
 • Hrúbka skla 28 mm
 • Profily s neprerušenými tepelnými mostami
 • Hĺbka rámu 47 mm
 • Certifikované podľa EN 12101-2

LAMELOVÉ OKNO COLTLITE S PRERUŠENÝMI TEPELNÝMI MOSTAMI

Lamelové okno Coltlite s prerušenými tepelnými mostami

TYP CLT

Coltlite CLT je lamelové okno s prerušenými tepelnými mostami pre vysoké akustické a tepelné nároky. Lamely sú zasklené štandardným dvojsklom hrúbky 28 mm a sú uložené v obvodových hliníkových rámoch. Hliníkové profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny EN AW-6063-T6. Povrch je eloxovaný podľa E6 EV I alebo v povrchovej úprave práškovým lakom vo farebných odtieňoch RAL. Všetky kovania sú skryté. Lamely sú ovládané skrytou mechanikou a pohonom bez nárokov na údržbu. Rám má konštrukčnú hĺbku 47 mm, viditeľná šírka rámu je 40 mm. Lamely sú z dvojitého izolačného skla: 4 mm plavené sklo / 20 mm SZR (argónová výplň) / 4 mm potiahnuté plavené sklo, Ug 1,1 W/m²K dle DIN EN 673.


Vlastnosti produktu

 • Lamely z dvojitého izolačného skla
 • Lamely vsadené do hliníkových profilov
 • Hrúbka skla 28 mm
 • Profily s prerušenými tepelnými mostami
 • Hĺbka rámu 47 mm
 • Certifikované podľa EN 12101-2

LAMELOVÉ SKLO S JEDNODUCHÝM ZASKLENÍM

Lamelové okno Coltlite s jednoduchým zasklením

TYP CLS

Systém Coltlite je lamelové okno s neprerušenými tepelnými mostami. Lamely sú vyrobené zo skla hrúbky 8 mm, 10 mm alebo 12 mm, ktoré je po stranách zapustené do neizolovaných hliníkových profilov. Všetky viditeľné hrany skiel sú leštené. Prekrytie lamiel vytvára dojem šupinatej okennej tabule. Hliníkové profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny EN AW-6063-T6. Povrch je eloxovaný podľa E6 EV I alebo v povrchovej úprave práškovým lakom vo farebných odtieňoch RAL. Všetky kovania sú skryté. Lamely sú ovládané skrytou mechanikou a pohonom bez nárokov na údržbu. Rám je široký 40 mm. Zasklenie s monochromatickým zasklením s hrúbkou (8, 10, 12) mm (ESG, VSG od Float, VSG od TVG, VSG od ESG), viditeľné leštené hrany.


Vlastnosti produktu

 • Jednoduché zasklenie (hrúbka skla: 8, 10, 12 mm)
 • Profily s neprerušenými tepelnými mostami
 • Hĺbka rámu 47 mm
 • Dokonalé aerodynamické vlastnosti

LAMELOVÉ OKNO COLTLITE

Lamelové okno Coltlite - celosklenený vzhľad s okrajmi zbrúsenými pod uhlom 45°

TYP CLS45

Lamelové okno s neprerušenými tepelnými mostami. Bezrámové jednoduché zasklenie štandardným sklom hrúbky 8, 10 alebo 12 mm. Max. uhol 90° (uhol otvorenia závisí od zvoleného pohonu). Jednoduché zasklenie (8, 10 alebo 12 mm). Hliníkové profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny EN AW-6063-T6. Povrch je eloxovaný podľa E6 EV I alebo v povrchovej úprave práškovým lakom vo farebných odtieňoch RAL. Lamely sú ovládané skrytou mechanikou a pohonom bez nárokov na údržbu. Plynulé nastavenie lamiel.

 


Vlastnosti produktu

 • Jednoduché zasklenie
 • Profily s neprerušenými tepelnými mostami
 • Hĺbka rámu 47 mm
 • Celosklenený vzhľad s okrajmi zbrúsenými pod uhlom 45°
 • Sklenené lamely vsadené do bočných profilov

LAMELOVÉ OKNO COLTLITE

Lamelové okno Coltlite - lamely z tepelne izolovaných hliníkových

TYP CLET

Lamelové okno Coltlite CLET je okno s prerušenými tepelnými mostami. Lamely pozostávajú z tepelne izolovaných hliníkových profilov s hodnotou U do 1,7 W/m²K. Rám je široký 40 mm. Hliníkové profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny EN AW-6063-T6. Povrch je eloxovaný podľa E6 EV I alebo v povrchovej úprave práškovým lakom vo farebných odtieňoch RAL. Všetky kovania sú skryté. Lamely sú ovládané skrytou mechanikou a pohonom bez nárokov na údržbu.

 


Vlastnosti produktu

 • Lamely sú z izolačného sendvičového panelu
 • Hrúbka lamiel 38 mm
 • Profily s prerušeným tepelným mostom
 • Hĺbka rámu 47 mm
 • Certifikované podľa EN 12101-2

Colt - Coltlite lamelové okno

Produktový list
© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited