„Colt Shadoglass“ získal cenu Red Dot Award 2017 za dizajn

Apr 2017

„Colt Shadoglass“ získal cenu Red Dot Award 2017 za dizajn

Spoločnosť Colt International je držiteľom ďalšieho ocenenia: produkt „Shadoglass“ získal prestížnu cenu za dizajn „Red Dot Award“. Cena je v tomto odvetví považovaná za popredné ocenenie dobrého a inovatívneho dizajnu.

Porota ocenila výborné možnosti dizajnového využitia produktu. Colt Shadoglass“ je systém ochrany pred priamym slnečným žiarením pre použitie na fasádach. Systém automaticky sleduje dráhu Slnka a automaticky prispôsobuje uhol nastavenia lamiel. Vrstvené bezpečnostné sklá môžu byť vyrábané vo všetkých odtieňoch farieb, lamely môžu byť variabilné.

Lukas Verlage, generálny riaditeľ spoločnosti Colt International (Nemecko) je hrdý na nedávne ocenenie jeho spoločnosti: „Toto ocenenie ukazuje, že sme s našimi inovatívnymi riešeniami v oblasti dizajnu na špici.“ Slávnostné predanie cien sa bude konať 3.júla 2017 na gala večeri v Essen. 

Profesor Dr. Peter Zec, iniciátor a vedúci porotca „Red Dot Awards“ hovorí: „Red Dot“ sleduje stratégiu použitého dizajnu a myšlienku, že dobrý dizajn a ekonomický úspech idú ruka v ruke. Udelením ceny porota poukazuje na mimoriadne vysokú kvalitu dizajnu a tiež ukazuje cestu pre úspešnú aplikáciu tejto stratégie. Cena nie je pre Colt novinkou, v posledných rokoch je Colt držiteľom rady ocenení, mimo iného napr.: German Design Award (2016, 2017), Iconic Awards (2016, 2015), Zumtobel Group Award (2014) alebo Bavarian Energy Award (2014).   

Ísť späť

© 2024 Kingspan Holdings (Irl) Limited